Erzurum’da teleferik indirme eğitimi alan 30 kişi Antalya’ya gidiyor

Antalya’da teleferik hattındaki kabinin alt tabanının kopması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin de yaralandığı kaza nedeniyle 24 kabinde mahsur kalanları kurtarmak için Erzurum’dan teleferik indirme eğitimi alan uzman dağcılardan oluşan 30 kişilik ekip bölgeye gitmek üzere hazırlıklarını tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sarısı teleferik hattını tutan demir direklerden biri saat 17.30 sıralarında yerinden koparak, kabinlerden birine çarptı. 8 kişiyi taşıyan kabinin taban, çarpmanın etkisiyle kırılınca içerisinde bulunanlar metrelerce yükseklikten düştü. 1 kişinin hayatını kaybettiği 7 kişinin yaralandığı kazada 24 kabinde 134 kişi mahsur kaldı.

30 KİŞİLİK EKİP HAZIRLIK YAPTI

Kabinlerde mahsur kalan 134 kişiyi kurtarmak için çalışmalar başlatılırken Erzurum’da AFAD, jandarma, itfaiye ve Palandöken Kayak Merkezi’nin işletmecisi Ejder 3200 A.Ş.’den alanında uzmanlardan oluşan 30 kişilik ekip hazırlandı.

DHA’nın haberine göre daha önce teleferik indirme eğitimi alan ve dağcılık alanında uzman olan 30 kişilik ekip, kurtarma çalışmalarına destek olmak için Antalya’ya gitmek için hazırlıklarını tamamladı. Uçakla Antalya’ya ulaştırılacak uzman dağcılardan oluşan ekip, direklere tırmanarak kabinlerde mahsur kalan vatandaşları kurtaracak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, “Antalya’da meydana gelen teleferik kazası sonrası mahsur kalanları kurtarmak için Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, Ejder 3200 A.Ş., AFAD ve jandarma arama kurtarmadan oluşan alanında uzman ekiple hazır kıta bekliyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x