Dikkat: Bu Kripto Para Projesi Yüz Milyonlarca Token Dağıtacak!

Polygon’un geliştirdiği Web3 altyapısı olan Avail, bir airdrop programı başlattı. Bu bağlamda kripto para projesi, kullanıcılara 600 milyon yerel AVAIL tokeni dağıtacak. Unification Drop adı verilen bu dağıtım projesi, farklı toplulukları ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Kripto para projesi, dev airdrop’un şartlarını duyurdu: Kimler alacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasının vazgeçilmezlerinden birisi de airdrop etkinlikleridir. İşte şimdi bunlardan büyük birisi başlamak üzere. Modüler bir Blockchain çözüm sağlayıcısı olan Avail, büyük bir airdrop programı başlattığını duyurdu. Kripto para projesi bu doğrultuda airdrop kurallarını açıkladı. Ayrıca, airdrop sorgu web sitesini başlattı. Ödül kategorileri arasında tüm Blockchain ekosisteminin geliştiricileri, teşvikli test-net katılımcıları yer alıyor. Ayrıca, toplu kullanıcılar, Polygon PoS stakerları ve Blockchain ekosistemine önemli katkılarda bulunan topluluk üyeleri de airdrop kapsamında olacak.

Kripto para projesi, programında 600 milyon token airdrop’la dağıtma kararı aldı. Bunlardan 90 milyon token Blockchain ekosistem geliştiricilerine gidecek. Proje, 49,5 milyon tokeni testnet kullanıcılarına dağıtacak. Airdrop’un en büyük bölümü olan 380 milyon tokeni ise çeşitli Blockchain’lerdeki rollup kullanıcılarına gönderecek. Geri kalan 70 milyon token Polygon stakerlarına ve 10,5 milyon token de topluluğa katkıda bulunanlara tahsis edilecek. Bu dağıtımın listesi şu şekilde:

  • Ekosistem geliştiricileri: Github repolarına önemli katkılarda bulunan geliştiriciler – 90 milyon token.
  • Teşvik edilmiş testnet katılımcıları: Çarpışma node’u teşvik sıralamalarının ve hafif istemci mücadelelerinin kazananları – 49,5 milyon token.
  • Ethereum L2 kullanıcıları: Arbitrum One, OP Mainnet, Polygon zkEVM, Starknet ve zkSync’in son derece aktif kullanıcıları – 380 milyon token.
  • Polygon PoS stakerları: Polygon PoS kullanıcıları – 70 milyon token.
  • Topluluğa katkıda bulunanlar: Eğitim, tanıtım ve yönetişim açısından ekosisteme önemli katkılarda bulunan bireyler – 10,5 milyon token.

Polygon topluluğundaki pek çok kişi bu airdrop’tan memnun!

Bu arada Avail, Nexus, Fusion ve DA olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Avail DA, rollupları ölçeklendirerek temel katman işlemlerini iyileştiriyor. Veri kullanılabilirliği, node’ların paketli işlemleri doğrulayarak tüm verileri indirmelerine gerek kalmadan işlem yapmasını sağlıyor. KZG taahhütleri ise özel bilgileri ifşa etmeden temel verilerin doğrulanmasına izin veriyor. Avail Nexus, kullanıcıların birden fazla Blockchain’de işlem yapabilmeleri için bir köprü görevi görüyor. Avail Fusion ise Ethereum, Bitcoin ve diğer varlıkların likidite sağlanmasına olanak veriyor.

Projenin token’ları, geliştiricilerin Avail DA’nın hizmetlerine erişim sağlamak, birleştirme katmanını korumak ve yönetişim süreçlerine katılmak için kullanılıyor. Toplam 354.605 cüzdan adresi, main-net lansmanı sırasında AVAIL token alacak. Polygon topluluğundaki pek çok kişi bu airdrop’tan memnuniyetle bahsetti. Avail, Polygon Labs’ten ayrılarak bağımsız bir katman oldu. Bu hareket, Polygon’un Ethereum-yerel veri kullanılabilirliği çabalarına odaklanmasını sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x